ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7758524
*
nr 775 8524
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Spegel , Sent 1800-tal, höjd: 73
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2012
kl 18:50:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 18:30:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: louis bastin sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
*
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
nr 775 8524
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Spegel , Sent 1800-tal, höjd: 73
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 18:30:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.Läs mer om Louis Bastin
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: louis bastin sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32